İskoçya’dan Türkiye’ye uzanan tüneller!

Video için linki tıklayınız 🎬

(Eski bir yazımdır)

Taş Devri insanlarının İskoçya’dan Türkiye’ye kadar uzanarak bütün Avrupa’yı kat eden tüneller ağı inşa ettiği ortaya çıktı.

Herald dergisinin haberine göre Alman arkeolog Dr. Heinrich Kusch, “Secrets Of The Underground Door To An Ancient World” (Antik Dünyaya Açılan Yer altı Kapısının Sırları) adlı kitabında, Avrupa kıtasının hemen her köşesinde Neolitik yerleşimlerin altlarında tüneller bulunduğunu belirterek, bu tünel ağının İskoçya’dan bugünkü Türkiye topraklarına kadar uzandığını bildirdi.

Günümüzden yaklaşık 12 bin yıl önce yapılan tünel ağının bazı parçalarının ilk günkü gibi sağlam olduğunu kaydeden Alman arkeolog, Almanya’nın Bavyara bölgesinde bulunan 700 metrelik bir tünelle Avusturya’nın Styria bölgesinde bulunan 350 metre uzunluktaki tünelin bu ağın parçaları olduğunu öne sürdü.

Dr. Kusch’a göre, 70 santimetre çapında olan ve solucan deliklerini andıran bu tünellerin bazı noktalarında oturma yerleri, erzak depoları ve barınma odaları bulunuyor.

Alman arkeolog, Anadolu topraklarına kadar uzanan ve bu günün otoyollarının işlevini gören tünellerin yırtıcı hayvanlardan ve kötü hava koşullarından korunmak için yapıldığının sanıldığını kaydetti.

Almanya ve Avusturya’dada yüzlerce bu tarz tünelin bulunduğunu belirten Alman arkeolog, bu yapıtların gerçekliğinin tartışılmasının tek sebebinin, bunların hangi coğrafi ve teknolojiye dayanarak yapıldıklarının hala bir sır olması. Tarih kitapları ve dersleri bu olaydan bahsetmiyor tabii.

Bosna’daki devasa piramitlerin altındaki kilometrelerce uzunluktaki tüneller de açıklanamıyor henüz.

Türkiye – Kapadokya’daki Derinkuyu bölgesi, bu Avrupa’nın derinliklerinde birbirine bağlı olan noktalardan en önemlisidir, çünkü burada taş çok yumuşaktır ve bunu bilen atalarımız bütün yer altı geçitlerini inanılmaz bir dengede ve bugüne dek sağ kalacak şekilde inşaa etmiş bulunuyorlar.

Göbeklitepe harikasında da anlaşıldığı üzere, eski insanların muazzam jeoloji bilgileri vardı. İşin ilginç ve anlaşılır kısmı ise, bu tünellerin keşfedilmiş girişlerine kiliselerin dikilmiş olmasıdır. Bu öğrendiğimiz tarihi kökünden değiştirecek bilgileri kilise taa ki günümüze kadar başarılı bir şekilde bu sayede gizleyebilmiş oldu.

Yazan ve çeviren: Emine Altuğ Altındal

Kaynak: https://theusualroutine.com/2016/07/04/12000-year-old-massive-underground-tunnels-real-stretch-scotland-turkey/

https://www.cnnturk.com/2011/bilim.teknoloji/bilim/08/05/iskocyadan.turkiyeye.uzanan.tuneller/625193.0/index.html

İskoçya’dan Türkiye’ye uzanan tüneller!” için 5 yorum

  1. Türk cumhuriyetlerinden çıkan doğal gaz boruları tam olarak iskoç’yaya kadar uzatılacaktır. Boru çapları 72 cm (tesadüf) ve kimin için hazırlanmaktadır.????

    Beğen

  2. İndo-european yani kez kez Keltler! Keltlerin tarihini dinini ve aklını tanımadan hayatta bir mt mesafe bile kimse alamaz.. Ne siyaset ne ticaret ne tesbit teşhis tüm analizler bilim dalları ve ilimler anlamak Keltlerin şifrelerini çozmekten geçer… 12 bin yıl boyunca insanlığı bir shir büyü ve iç içe geçmiş sophistike yalanlarini gün ışığına çıkarmak Allah tarafından Türklere verilmiş olarak dusunuyorum..

    Beğen

  3. Turkiyenin en büyük sorunlarından bir tanesi arkeologlar ,ilahiyatcilar ve aydın geçinen keltlerin Türkiye bağlantılı tasmalı batinin kelt aklının masasından atıklarla beslenen kendini okumuş bilen aydınlatan bu satılmış ruhsuzlar gruhu malasef celladina aşık mezbahaneye doğru giderken asıl ve cesur Türk milletini de peşlerinden suruklemesidir,,, asla basaramayacaklar yazın duvara.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s