Aytunç Altındal çalışmalarından alıntılar

Bu yazımı sevgili babamın değerli çalışmalarını tanıtmak, hatırlatmak ve genç araştırmacıları yüreklendirmek için hazırladım.

Aytunç Altındal’ın tüm eserleri ve makaleleri Destek Yayınları tarafından yeniden basılmakta.

〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️

”Siyasette hiçbir şey durup dururken olmaz. Eğer bir şey oluyorsa, emin olabilirsiniz ki bu o şekilde planlandığı için oluyordur.”

Gül ve Haç Kardeşliği

Insan olmanın ne demek olduğunu her geçen gün daha az bileceğiz.

Kehanetler Kitabı

“Ne acıdır ki, 1984’ün Türkiye Cumhuriyeti’nde kadınlara politik, ekonomik, toplumsal “bilinç” aşılamayı hedef seçmiş tek kadın dergisi ve gazetesi yoktur. Tersine kadınlarda “bilinçlenmeyi” önlemek için akla gelebilen her türlü uyutmaca ve hokkabazlığa başvurulmaktadır.”

Türkiye’de Kadın

“Eski Ahit yorumlanınca Erkek’in kimliği’nin (identity) Tanrı’dan aldığı ve/fakat şahsiyetini (Personality) Kadın sayesinde edindiği anlaşılmaktadır.”

Üç İsa

Tyanalı Apollonius’un yaşam öyküsünü çocukluğumda “büyüklerimden” dinlemiştim. Bana bu dinlediklerimden hiç kimseye söz etmemem gerektiği de tembihlenmişti.

Yoksul Tanrı Tyanalı Apollonius

Savaş sırasında (1. Dünya Savaşı) Adolf Hitler, oldukça tehlikeli bir görev olan ulaklık yapıyordu. Düşman saflarının arkasına geçmek ve diğer birliklerde bağlantıyı sağlamakla görevliydi. Hitler bu göreve yedi arkadaşıyla başlamış, bunlardan üçü ölmüş, biri ağır yaralanmıştı. Hitler de iki kez yaralanmasına rağmen savaştan sağ çıkmıştı.

Bilinmeyen Hitler

Cahil böyle değildir. Bilim ve Bilgi’ye ulaşmak ister, başarır veya başaramaz bu ayrıdır ama içinde öğrenmek ve kendisini geliştirmek arzusu ve hevesi vardır. Yobaz, cahillerdeki bu isteği ve hevesi bildiği için bunu kullanmanın yollarını arar ve çoğunlukla da bulur ve cahili kullanır.

Yobaz radikaldir. Hiçbir karşı görüşü, anlatımı ve veriyi dikkate almaz, kendi ezberini tekrarlar durur. Yobaz demagog ve mitomandır. Söylediği yalanları gerçek sanır. Eleştirileri dinlemez ve eleştirenleri eline geçirdiği ilk fırsatta en gaddar yollardan cezalandırarak kendisinin ne denli büyük olduğunu göstermeye çalışır. Başarılı olabilirse kendi bilgisizliğini yaygınlastırabilir ve her tarihsel, toplumsal, ekonomik, siyasal, kültürel ve dinsel gerçeği çarpıtmaya başlar. Sonra ne mi olur? Yobaz eğer devletin tepesine sıçrayabilmiş biriyse vatanın parçalanmasına ve ulusun dağılmasına neden olur. Düşman ülkeler daima böyle yobazların rakip devletin başına gelmesini sağlarlar.

Bir Türk Casusunun Mektupları

Yahudilik’te ve İslamiyet’te örtünme çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu iki sistematikte örtünme bir haktır. Hıristiyanlıkta ise örtünme değil, çıplaklık insanın Tanrı karşısında ki masumiyetinin bir nişanesidir. Günümüzde batının tüm Hıristiyanca değerlerinde çıplaklık temel bir işleve sahiptir ve cinsiyeti insanın örtüsüdür, bu nedenle çıplaklık temel bir sorunsal değildir.

Laiklik-Enigma’ya Dönüşen Paradigma

Vatikan’daki iktidar kavgasında önemli yer tutan Cizvitler en hızlı misyoner örgütüdür.

Engizisyon Mahkemeleri’ni kurarak milyonlarca insanı yaktıran Dominikenler kadar acımasız olan Cizvitler, Türkiye’de ilk misyoner okulunu açan gruptur. 18 Kasım 1583’te Cizvitler tarafından açılmış o/an bu okul Karaköy’deki Saint-Benoit Lisesi olup bugün de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri

Bir kavramın içeriği ile oynanması aynı toplumda yaşayan,aynı değerleri paylaşan bireyler arasında ilkin sözel tartışmalara,ardında da askeri veya sivil müdahalelere ve darbelere giderek de iç savaşlara hatta uluslararası savaşlara neden olur

Devlet ve Kimlik

Göktürk ve Uygurlar’da Kadın

“… Bu dönemin kadınının en belirgin özelliği, evlenme çağına gelen kızların “ne kadar hanım kız, becerikli ve iyi yemek yapar” şartlanmasına uygun değil, ata binmek ve silah kullanmaktaki maharetleriyle seçilmekte olduklarıdır.”

Türkiye’de Kadın

Günümüzde adı popüler hale gelmiş olan İlluminati’nin geçmişteki ilk örgütlenmesi Alumbrado idi… (yıl:1515)

Bir Türk Casusunun Mektupları

Adolf Hitler’in çocukluğundan beri mimarlığa meraklı olduğu ve binaları yıkıp yeniden inşa ettirmek gibi hayaller kurduğu biliniyordu. Opera binalarını, sarayları, garnizon binalarını yıkarak yeni binalar yaptırmak Führer’in en büyük düşüydü. Acaba Führer Avusturya’yı işgal edince yine bu patolojik hayallerinden birine mi kapılmıştı? Bir mimarlık fantezisine mi kurban gitmişti Döllersheim?

Bilinmeyen Hitler

Şahsiyet -persona- İnsan’ın oynayacağı rolü simgeleyen maske demektir.

Üç İsa

Fatih Sultan Mehmet’ten sonra 16. Padişah III. Ahmet’tir ve çok ilginçtir ki Osmanlı Devleti, bu Padişahın Arnavut ve Hristiyan asıllı Patrona Halil adlı bir Yeniçeri tarafından başlatılan isyanla (29 Eylül 1730’da) içeriden çökmeye başlamıştır. III. Ahmet bu sokak serserisi tarafından tahttan indirilmiştir ve yerine I. Mahmut tahta geçirilmiştir. Kehanette sözü edilen Tatar yine çok ilginçtir ki, III. Ahmet’in çok güvendiği Tatar Hanı Devlet Giray’dır. Bütün bu gelişmeleri Devlet Giray bir kenardan ve hiç müdahale etmede izlemiştir. III. Ahmet Dönemi, bu kitabın yayınlandığı tarihten yaklaşık 100 yıl, yazıldığı tarihten ise yaklaşık 240 yıl sonradır !

Kehanetler Kitabı

“Yalan söylemek köleliktir; Doğruluk ise soyluluk.”

Yoksul Tanrı Tyanalı Apollonius

Aytunç Altındal çalışmalarından alıntılar” için bir yorum

  1. Birgün gelecek en kaliteli doktora tezlerinin kaynağı Aytunc Altindall hocamizin kaynak gösterildiği doktora tezleri olacaktır,,, özellikle siyaset bilimde ,uluslararası ilişkilerde,ilahiyattan,dinler tarihi felsefesine,istihbarat tarihi felsefesinden,Turk tarihindeki isimsiz kahramanlar felsefesine,devlet kimlik ve cumhuriyet felsefesinden kureseli tanıma felsefesine ve sorgulama melekelerine kadar ve o gün Turkiyeyi Turkiyeliyim diyen gerçek yürekli insanlarin ay yildizi yıldızlara taşıyip aya goturenler ansızın güneşin ağladığını gorup yeryuzundeki zalimlerin sadece bedenini yok edip görmedikleri gullerin güneşin gözyaşları ile yeniden açtıklarını gorecekler,,,sayıları gökteki yıldızları geçen bu güller yazılirken doktora tezlerine arilar tekrar ölmeden korkmadan alacaklar o güllerden ballarini,,, işte o zaman kliclar tekrar girecek knilarina giyecek zalimler insanlik gömleğini Allah-u Ekber sesleri arasında ,,, ve bir bakacak ölümlüler yer gök olmuş ayyıldız ,,Amin

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s