Sayıların Ritmi

Numeroloji çocukluğumdan beri oldukça ilgi duyduğum bir konuydu. Küçükken elbette bu ilgi alanıma ‘Numeroloji’ terimi ile bakmıyordum. Kendimce bazı hesaplamalar yapar dururdum, her şeyi sayardım.. basamakları, araba plakalarını toplar ve çevremdeki bilimum bütün yaşanan duygu ve olaylara rakamlar atfederdim. 1’den 9’a kadar birçok şeyin bir rakamı vardı.

Büyüdükçe bende bunun bir takıntıya dönüştüğünden endişelenerek, babcığıma açtım bu konuyu. Onun çok hoşuna gitmişti elbet bu durum ve beni sonunda adını koyabildiğim bu terim ile tanıştırdı.

NUMEROLOJİ ve sayıları ritmi. Ebced hesaplarından ve buna benzer diğer matematiksel açılımlardan bahsetti. Ben adeta büyülenmiştim. Sonuç olarak Obsesif Kompulsif bozukluğumun olmadığına karar verdim ve kendimi bu konu hakkında geliştirmeye başladım. Her zaman kendime yüklenmeyi ihmal etmemişimdir ve bu da maalesef beni takıntılı birisi haline getirmiş ve kendi ruhsal ve zihinsel gelişimimi daima ‘hacklemiştir’ .

O zamanlar tabii internet gündelik yaşantımıza henüz girmediğinden, bol bol kitaplar okuyarak bilgi dağarcığımı genişletmeye çalıştım, tabii babamla yaptığım sohpetler her zaman taçlandırdı bu uğraşımı.

İlerleyen yıllarda, doğru hesaplamaların, hayatta yaşanabilecek posibiliteleri nasıl öngörebildiğini ve hayatın içinde karşılaşılan duygu veya dersleri kendime nasıl açıklayabildiğimi öğrendim.

Artık bu konuyla ilgili elimizin altında sonsuz kaynaklar var. İster sayısız yazılı metin olsun, ister Google amca bizlere oldukça geniş bir bilgi yelpazesi sunuyor. Tabii bunların arasında tabir-i caiz ise ‘üfürükçüler’ de yok değil. Onları iyi harmanlamak gerek.

Kutsal geometri ve Numeroloji evrendeki her şeyin içinde mevcuttur. Yaşamın içinde var olan her şey veyahut her hangi bir fenomen ölçülebilir ve hesaplanabilir. Bu bilgileri öğrenip benimsemek, özveri ve zaman gerektirecektir, ancak sabırlı olun, o noktaya vaktinde varacaksınız. Şu kavramı iyice benimsemek çok önemlidir;

“Her şey BÜTÜN’ün içindedir ve BÜTÜN de her şeyin içindedir”

Bu sözden daha büyük bir gizem olabilir mi?

Her şey yukarıya ve ileriye doğru hareket eder. Harekette ritim vardır ve ritim zamanın ölçüsüdür.

Uyumlu bir hayat sürmek için, Evren’in ritimleriyle uyum içinde yaşamak gerekir ancak bunu mevcut hayatlarımızda hangimiz tam olarak becerebiliyoruz ki, bu da ayrı bir konu zaten..

Her sayının kendisine tanımlanmış bir frekansı vardır ve bu sayılar o frekansa göre titreşirler. Bu noktadan yola çıkarak, farklı sayılar ve kombinasyonlarıyla benzersiz enerji kalitesi yaratmamız veya edinmemiz mümkün.

Konuyu araştırken, Anette İnselberg’in çok güzel bir çalışmasına denk geldim ve oradan yaptığım bazı alıntıları sizlerle paylaşmak istiyorum.

SAYILARIN MESAJLARI

0 veya 00:00

Sukünet, sakinlik, huzur, uzlaşma için ihtiyaç duyduğumuza dair bir işarettir.

Bunu kabul etmeyip direnir ve mesajı almayanlarımızı dengesizlik ve istenmeyen sonuçlar silsilesi bekler.

1 veya 11:11

Bu sayılara çoğumuz denk geliriz. Bunun anlamı bireyin bireyselliğinin kararlılığı, iradesi ve taşıyan Ego-kişiliklerinin titreşimidir. Bu sayılara denk gelen güçlü iradeli birisi, kişiliğine çok fazla dikkat ettiğini ve dış dünyadaki faaliyetlerini azaltması gerektiğine dair bir mesaj içerir. Üst bilinç o kişiye, kendine inanması için yardımcı olacak irade, kararlılık ve coşkuyu bahşedecektir.

12 veya 12:12

Bilgi ve Bilgeliği sembolize eder. Yüksek güçlerin korunmasıdır. Bu kombinasyon son derece olumludur ve kişinin dış dünya ile bilgi dengesine ulaştığını gösterir.

13 veya 13:13

Bu sayıları gören kişi, hayat tecrübelerinden edindiği bilgileri uygulamasının zamanının geldiğini ve bunları kendinin, diğer insanların ve BÜTÜNÜN hayrına kullanması gerektiğini hatırlatır. Bilgi ve Enerji yoğunluğundan bir çöküş yaşanabilir aksi takdirde.

14 veya 14:14

Kişinin ruh ve evriminin bir sonraki aşamaya geçtiğini ifade eder. Düny’nın evriminde kutsal sayıdır.

15 veya 15:15

Spiritüelitenin, Sevginin ve taratıcı gücün titreşimini taşır. Kişi yaratıcılığını geliştirme ve uygulama konusunda Kozmos tarafından cesaretlendirilir.

16 veya 16:16

Mutlak bilgeliğin ve sonsuz zamanın kombinasyonudur. Zihin, konsantrasyon ve odaklanma zamanı geldiğinin frekansını taşır.

17 veya 17:17

En yüksek Adaletin ve mutlak iradenin rakamıdır. Bu sayı muazzam bir güç taşır. Üstadlık mertebesini, elementleri ve süptil-görünmeyen enerjileri kontrol etme yeteneği için ruhsal güç verir. 17’yi gören kişi, Karma’nın kozmik kodlarını çözümleme konusunda cesaretlendirilir.

18 veya 18:18

Yenilenmek, arınmak ve serbest bırakmanın titreşimini taşır. Yüksek savunmanın sayısı olan 18, ruhun huzur bulmasına işaret eder.

19 veya 19:19*

Titreşimlerin birbirlerine bağlanma sayısıdır. Kişinin içinde bulunduğu durumun dengesizliğine dikkat çeker.

20 veya 20:20 ve çifleri

Kişinin öz enerjisinin eksikliğine işaret eder ve Auramız/süptil bedenlerimiz için bize yardımcı enerji akışı sağlar. Düşünce veya hayallerimizin gerçekleşmesi için gerekli titreşim enerjisini taşır.

21 veya 21:21

Hayallerin veya dünyevi planların gerçekleştirilmesinin sayısıdır. Ne istediğimize dikkat edelim.

33 sayısı*

Kişiye fiziksel aktivite, titreşimlerin yükseltilmesi, kararların alınması ve zorlukların üstesinden gelebilme gücünü temsil eder ve destekler.

44 sayısı

Güvenirlilik, kararlılık, güç ve yoğun madde sayısıdır. Kişinin hayatının durgun bir dönemine girdiğini işaret eder, ancak bu durgunluk ve konfor bölgeye kenetlenmiş kişinin daha fazla gelişim için oradan çıkması gerektiğinin mesajını verir.

55 sayısı

Hayalini kurduğunuz kendini gerçekleştirmenin, yaratıcılığın ve hobilerin titreşimi sembolize eder. Yeteneklerimizi dış dünyayla paylaşmamız ve artık kendimizi göstermemiz gerektiği mesajını içerir. Bu sayı titreşim olarak 15 sayısına benzer ve sadece kolektif bir seviyede hareket eder. Yaratıcı insanları birleştirmek için bir dürtü ve arzu uyandırır.

66 sayısı

Kişinin manevi bilgi ve maddi yaşamını ikiye ayırdığını gösterir. 66 sayısına denk gelen kişi dünyevi ve sıradan yaşamında manevi bilgisini fark edemediğini ve çevresiyle iletişim kurarken etik veya ahlaki yasaları uygulamadığının bir işaretidir.

77 sayısı

İçe dönme uyarısıdır. Derin bir içgüdüm ve yaşamın geçme aşamasının yeniden düşünülmesi ammacıyla toplumla bir süreliğine iletişimin kesilmesi ve kısıtlanması ihtiyacına dair bir işarettir.

88 sayısı

Öngörülemeyenin titreşimini taşır.

Kaderciliğin ve özgürlük kısıtlamasının kaldırılmasını sembolize eder.

Bu sayının titreşimi etkisi altındayken, bir anda her şeyi aynı anda öğrenmeye ve bilmeye çalışmaktansa, sindire sindire bu bilgileri edinmek gerektiğinin mesajını verir. Bu çok yoğun bir enerji dürtüsü olduğundan, kişinin aklı kolayca karışabilir.

99 sayısı

Kozmik enerjinin hayatımızda bir kader armağanı olduğunu işaret eden oldukça güçlü bir titreşimdir. Kendimizden hiç beklemediğimiz başarılar elde edebileceğimize işaret eder.

Çift sayılarla ilgili şimdilik bu kadar. Bu bilgiler alıştığımız Numerolojik hesaplamalardan biraz daha farklı bir yaklaşım ancak neye enerjimizi yükler veya yoğunlaştırırsak o enerjiyi istediğimiz zaman oradan çekip alıp kendimizin ve BÜTÜNÜN hayrı için kullanmamız mümkündür.

Benim şahsen başucu kitabım olan Kybalion adlı eserde şöyle yazar:

“Her şey akar, içe ve dışa doğru; her şey dalgalanır, yükselir ve alçalır; her şeyde sarkacın salınımı vardır.

Sağa salınım, sola salınımla aynıdır; ritim kendini telafi eder”

* 19 sayısı çok önemli bir sayıdır. Mustafa Kemal Atatürk ile bağdaşmıştır. Bunu merak edenler araştırmalıdır.

Aynı şekilde * 33 sayısının da derinliklerine inmek çok büyüleyici. İlgilenenlerin araştırmasını tavsiye ederim.

Sayıların Ritmi” için 10 yorum

 1. Peki Emine Hanım kendimizle ilgili olan sayıya nasıl ulaşabiliriz. Ben de basit numeroloji hesaplarını okumuştum. Adınızın ve soyadınızın harflerini yazıp toplayarak kişisel sayınızı buluyorsunuz, bilirsiniz. Bir de şöyle bir konu var, ciddi ciddi düşünüyorum. Daha önceden ne benim ne eşimin hiçbir maddi sıkıntısı yokken, hatta oldukça da iyi durumdayken, evlendikten sonra müthiş bir maddi sıkıntı yaşadık yıllarca, ben soyadının bana iyi gelmediğini düşünüyordum. Benim isteğimle boşandık, kendi soyadıma döndüm, hala birlikteyiz ve işin garibi maddi durumumuz hızla düzeliyor. Hayal bile edemeyeceğimiz bir iş sahibi oldu falan filan. Sizden değerli görüşünüzü bekliyorum. Facebook ta takipçinizim zaten.

  Beğen

  1. Merhabalar Ayşe hanım,
   Bahsettiğiniz isim ve soyadınız üzerinden yapılan basit hesaplamalarla
   “ifade sayısı” veya kader sayısı olarak adlandırılan sayıya ulaşırsınız. Doğumda verilmiş olan tam isminiz üzerinden hesaplanır.

   Hepimiz doğuştan gelen bir dürtüyle ruhumuza kodlanmış olan hayat amacımızın peşinden koşarız. Ancak bunu çoğunlukla görmezden geliriz, çünkü içsel hedeflerimiz bizlerden saklanır. Kişi in farkındalığını yükseltmesi ve hayat amacını aramasıyla bu aradaki perde saydamlaşır ve kalkar.
   Yeteneklerimizi, gücümüzü ve eksikliklerimizi kader sayımız vasıtasıyla öğrenebiliriz.
   Eşinizin soyadıyla ilgili durumu ise ben şahsen iki şekilde yorumluyorum.
   1. Si , sizin kader sayınız ile onun kader sayısı çakışıyor olabilir. İsimde yaptığınız gibi, bir de doğum tarihlerinizi hesaplayın, bunun için internette bir çok kaynak bulunmakta. Aynı zamanda uğurlu ve uğursuz sayıların hesabı da yapılabilmektedir. Bunlar içinde kaynaklar bolca mevcuttur.
   2. Si ise, nete hangi duyguyu yüklersek, devamlı o şeyden size negatif veya pozitif kaynak ve yayın sağlanır. Siz eşinizin soyadına bunu yüklemiş olabilirsiniz bilinç dışı. Bu yüzden isim hayatınızdan çıkınca bir rahatlama ve ferahlık hissetmiş, hatta işlerinizin önünün açıldığını kendiniz yaratmışsınız. Eğer 2. Şık söz konusu ise, sizin muazzam bir yaratıcı gücünüz var demektir Ayşe hanım’cım, bence bu yeteneğinizi mutlaka geliştiriniz ve üzerinde çalışınız derim. İyi günler dilerim

   Beğen

 2. Oğlumun adı mümin kaan imer 2.6.1989 saat17.15 te doğdu .ne iş yapsa devamlılığı olmuyor bu kız arkadaşlarıyla olan birlikteliklerindede aynı ne yapmalıyızki önünün açılması ıçın

  Beğen

  1. Vazgeçmemeli.
   Ben size numerolojik tavsiyeler veremem Nuriye hanım. Oğlunuz ya doğru mesleği seçmiyor, yada yeteri kadar çabalamıyor demekki. Zaten maddi durumlarda sıkıntı olunca bu otomatikman ilişkisine de yansıyordur ve vaysa vörsa.
   Kendisi ve Bütün’ün hayrı için yaptığı bir iş bulmalı, bir türlü becerememesinin daha derin sebepleri olmalı.
   Yolunuz açık olsun, saygılarımla

   Beğen

  1. Eğer size faydalı gelecek yarı değerli bir taş edinmek istiyorsanız bunun için sadece doğumgünü uyumu yetmez. O taş ile sağlayacağınız senkronizasyon ve enerjisel alışveriş önemli.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s