Tibetli Rahip

Tibetli Rahip

Hipnoz altında, kişi kendini soğuk suyun kaynar su olduğuna ikna edebilir ve sonunda haşlanıp yanabilir. Ancak yine hipnoz altındaki kişi, içinde oturduğu kaynar suyun aslında soğuk su olduğuna ve sonunda yanık olmayacağına da kendini inandırabilir.

Kaynar su tankında oturan Tibetli bir keşişin çevresinde bulunan şaşkın izleyicilere açıkladığı gibi:

“Kendinizi içinde bulunduğunuz suyun kaynar su olduğuna inandırırsanız, sizi yakar, ben kendimi bunun aksine ikna ettim.”

Bilim açısından bu imkansız: İçinde oturduğu kazandaki kaynar su onu çoktan yakmalıydı.

Sonuçta, bizleri çevreleyen, dünyayı kontrol eden ve maddi nesnelerin fiziksel özelliklerini değiştirebilen bilinçtir.

Akıl bu alemdeki en güçlü maddedir, onu kullanmaya başlamanın ve çevremizin bilinç seviyesini yükseltmenin zamanı gelmiştir.

Yukarıdaki kazan ve içindeki su, hayatlarımızdaki zorlukları, sıkıntıları hatta imkansızlıkları temsil ediyor.

Bizi alıştırılmış bir çaresizliğin içine sürükleyen tüm dış etkenleri, altımızı alıştıra alıştıra ısıtanları daha iyi ve objektif bir şekilde ayırt etmemiz gerekiyor. Tehlike ne kadar ılımlı gözükürse gözüksün, dikkatimizi yapay gündem değişiklikleriyle dağıtmadan, gerçek sorunlarımıza odaklanmalı ve özellikle medyanın müthiş yapay gündem lobisinin oyununa gelmemeliyiz. Unutuyorlar ki, zulüm isyanı ateşlemenin en kısa yoludur. Onun kılığı kıyafeti, şunun şemsiyesi, öbürünün maskesi, diğerinin şarkısı derken, asıl zamlanan hayatlarımız, muhteşem ekonomimiz ve yaşam standartlarımızın git gide kötüleşmesini gereğinden çok daha az kişi eleştiriyor.

Kollektif bir çare bulmamızın ve birlikte hareket etmemizin gerektiğini düşünüyorum. Büyük marketler yerine halk pazarlarını, aynı yolun yolcularının tek bir araçla gidecekleri yere gitmeleri ve, mümkün olduğunca alışveriş yapmamayı bir süreliğine tercih etmek zorundayız. Başka fikri ve planı olanlar lütfen paylaşsın.

A.Emine Altındal

Yazı bana aittir

Sevgilerimle 👁🙏👁

Tibetli Rahip” için 2 yorum

  1. Elinize kaleminize sağlık emine hanım. Nevi şahsınıza münhasır güzel acıklayıcı bilgiler için teşekkürler. Bu yazınızı paylasmamda sakınca varmı

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s