GNM – Yeni Alman Tıbbı


Hastalıkların genetik kaynağı teorisi, günümüz tıbbının en sağlam şekilde desteklediği doktrinlerden biridir.

YASAL UYARI: Bu belgede yer alan bilgiler profesyonel tıbbi tavsiye yerine geçmez


Tıp bilimi kanserin “DNA kopyalamasındaki hatalar” yüzünden geliştiğini ve hücrelerin yavaş yavaş normalden “anormale” ve sonunda “kötü huylu” hücrelere doğru değişmesine sebep olduğunu iddia eder. Kanser genlerinin haritalaması bu yüzden modern tıbbın en son girişimlerinden biridir.

GNM’in dayandığı biyolojik yasalar şöyle özetlenebilir:


Her hastalık, kişiyi savunmasız yakalayan bir çatışma şoku nedeniyle oluşur.


Çatışmanın çözümü olduğu takdirde, her hastalık iki fazda ilerler; aktif çatışma fazı ve iyileşme fazı.


İlk iki yasanın bulguları embriyoloji ve insanın evrimi ile bağlantılıdır. Ruh, beyin ve organla biyolojik ilişkisi evrimsel bir bakış açısıyla gösterilebilir.


Mikropların evrimdeki rolü ve organlarımızı oluşturan üç katmana olan ilişkileri tanımlıdır. Mikroplar hayatta kalmamız için vazgeçilmezdirler.


Tüm hastalıklar, beklenmedik biyolojik çatışmayı çözmek için doğanın yarattığı anlamlı bir program olarak anlaşılmalıdır.

Hamer’e göre tüm hastalıklar ve kanserin nedeni beklenmedik duygusal şoklardır; şokun şiddeti hastalığın şiddetini belirleyecektir. Birkaç örnek verecek olursak;

Kemik – Değersizlik Hissi

Gırtlak – Yutulamayan, yutmak zorunda kalınan şeyler

Kolon – Sindirilemeyen şeyler

Sağ Meme (Baskın Eli Sağ Olanlar İçin) – Eşle ilgili çatışma

Sol Meme (Baskın Eli Sağ Olanlar İçin) – Çocuk veya anne ilgili çatışma

Karaciğer – Açlık korkusu

Akciğer – Ölüm korkusu, nefes alamama, boğulma korkusu

Hayatımızdaki tüm deneyimler gibi, hastalıklarımızı da kendi düşünce kalıplarımızla yaratırız.

Ulaştığımız her sonucun temelinde ve gelişiminde bir düşünce kalıbı yatar.

Bu nedenle, bir hastalığı kalıcı bir biçimde ortadan kaldırabilmek için önce onu yaratan zihinsel nedeni

çözüp halletmemiz gerekir.

Buna benzer çalışmaları bulunan ve kendi kanser hastalığını da bu şekilde yenen Louise L.Hay ‘TÜM HASTALIKLARIN ZİHİNSEL NEDENLERİ’ adlı eserinde şöyle der:

“Eğer gerekli zihinsel çalışmayı yapmaya hazırsak,

hemen her hastalık iyileştirilebilir.”

Dr. Geerd Hamer, 1935 Almanya doğumlu, Tübingen üniversitesinde tıp ve teoloji okumuş bir bilim adamıdır.

Oğlunun ölümünden kısa bir süre sonra Dr.Hamer’e testis kanseri tanısı kondu. Daha önce hiç ciddi bir hastalığı olmayan Dr.Hamer kanser oluşunu oğlunun beklenmedik kaybına bağladı. Hatta bu büyük şoku DHS (Dirk Hamer Sendromu) olarak adlandırdı. Oğlunun ölümü ve kendi kanser deneyimi Dr.Hamer’in sıra dışı bilimsel yolculuğu başladı.

Dr. Geerd Hamer, kanserli hastaların hikâyelerini araştırdığında hepsinin geçmişinde ani ve beklenmedik bir şok olduğunu gördü .
Vücuttaki tüm olayların beyin tarafından kontrol edildiği hipotezini araştırarak hastalarının beyin taramalarını analiz etti, tıbbi ve psikolojik kayıtlarla karşılaştırdı. Geçirilen şoklarla açık bir ilişki buldu, bu şokların organlarda kendini gösterdiğini ve tüm bu süreçlerin beyinle bağlantılı olduğu sonucuna vardı.

Dr.Hamer tüm hastalıkların iki fazda ilerlediğini, ilk olarak, duygusal stres, soğuk ekstremiteler, iştah kaybı ve uykusuzlukla karakterize aktif çatışma fazı; sonra da çatışmayı çözmemiz halinde, iyileşme fazı olduğunu tespit etti. Bu fazda ruh, beyin ve ilgili organ, zorlu bir iyileşme sürecinde, yorgunluk, ateş, enflamasyon, enfeksiyon ve ağrı ile seyrediyordu.

Dr.Hamer bu buluşlarını “Yeni Tıbbın Beş Biyolojik Kanunu” olarak adlandırdı.

40.000’den fazla vaka çalışmasıyla bu buluşlarını doğruladı. “Ruh-Beyin-Organ” tablosu oluşturarak hastalık, buna neden olan biyolojik çatışma, beyin taramasında lezyonun yeri, aktif çatışma fazında hastalığın kendini nasıl göstereceği ve iyileşme fazında nelerin beklenebileceğini gösterdi.

Ona göre, metastazın kanser korkusu ya da kanser teşhisi nedeniyle duyulan ölüm korkusu olduğunu ileri sürmektedir.

Yaşanan çatışma korku değil de, öfke, pişmanlık, çocuktan veya eşten ayrılma şeklinde yaşanıyorsa, ikincil tümör farklı alanlarda ortaya çıkar. Örneğin uygunsuz cinsel arzuların karşılanamaması ile bağlantılı görülen prostat kanseri, genellikle kemik metastazı ile devam eder ki bu cinsel kimliğini yitiren erkeğin değersizlik hissi nedeniyle ortaya çıkar.

Dr.Hamer bu araştırmasını 1981 yılının Ekim ayında Tübingen Üniversitesi’nde sundu, ancak üniversite tarafından değerlendirilmesi reddedildi; tezin ardından üniversite sözleşmesini yenilemedi. Özel bir klinik açma girişimleri de sağlık otoriteleri tarafından reddedildi.

Buna hiç şaşırmamak lazım çünkü Batı tıbbı ve Büyük Farma için Hastalar = Müşteridir yani ne kadar az hasta, o kadar az müşteri ve gelir kaynağı demektir.

1985 yılında 29 yıllık eşi, dört çocuğunun annesi Sigrid Hamer öldü.

1986 yılında doktor olarak çalışması yasaklandı.

1997 yılında üç kişiye tıbbi bilgi verme suçuyla tutuklandı ve 19 ay hapse mahkum edildi. Tutuklandığında yapılan araştırmalarda, terminal dönemdeki 6500 kanser hastasından 6000 hastanın beş yıl sonra hala hayatta olduğu ortaya çıktı, ancak Tübingen üniversitesi çalışmaları incelemedi.

2004 yılında Dr.Hamer İspanya’da tutuklandı ve Fransa’ya gönderilerek hapsedildi. Suçu “sahtekârlık ve yasadışı tıp uygulamaları” idi.

Yaptığı yayınlar nedeniyle Fransız vatandaşlarının ölümünden sorumlu tutuldu.

Dr.Hamer 2006 yılının Şubat ayında hapisten çıktı. Şu anda Norveç’te yaşamaktadır.

Kaynak: http://www.scio.com.tr/geerd-hamer.html

Louise L.Hay ‘in kitabında alerjiden tutun, ciddi hastalıklara kadar zihinsel sebepleri bulabilir ve şifanıza büyük bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Araştırma ve yazı bana aittir.
A.Emine AltındalGNM – Yeni Alman Tıbbı” için 4 yorum

  1. Elinize yüreğinize sağlık emine hanım. …Çok aydınlatıcı bilgiler bizlerle paylaşıyorsunuz. ..bu vesileyle birkez daha şehit aytunç altındal hocamıza yüce Allah gani gani rahmet eylesin. Nurlar içinde uyusun. Onun yoluna biz baş koymuşuz

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s