#Q Fenomeni

#Q , #QAnon , #WWG1WGA şeklinde hashtag’lere hiç gözünüz çarptı mı?

Sosyal medyada, özellikle İnstagram ve Twitter ‘de bu ilginç hashtagleri bundan sonra daha çok göreceksiniz.

Gün geçmiyor ki hayatımıza bir şekilde yeni fenomenler girmesin.

YouTube fenomenleri, Instagram fenomenleri, ne olduğu belirsiz veya nasıl bir kabiliyeti olduğunun ayrı bir araştırma konusu olan, abuk sabuk vasat ünlüler sosyal medyada mantar gibi çoğalıyor.

Şaka maka Nikola Tesla’yı bir diş macunu markası sanan ama Kardashian ailesinin soyağacını baştan sona kadar bilen bir toplumda yaşıyoruz günümüzde.

Gelelim yukarıda bahsettiğim hashtaglere. Kısa bir süre içerisinde Reddit’te #TheGreatAwakening iletisinin 50.000 den fazla takipçisi oluştu.

Q’nun ilk başlarda aşırı sağ görüşlü bir birey olduğu tahmin edilse bile, şimdilerde gerçekleri projekte etmek isteyen kişiler ve gruplarca kullanılmaktadır. Aslen Amerika’nın yolsuzluklarına dikkat çekmek isteyen bu hashtagler, şimdilerde haksızlığa uğrayan, sömürülen, ezilen, adaletsizliğe uğrayan tüm halkların buluştuğu bir platform haline gelmeye başlamıştır.

İlk kez 2017’nin Ekim ayında ortaya çıkan Q fenomeni, Trump’a ve onun destekçilerine karşı gizli bilgiler sızdırmaya başlamıştı. Wikipedia’da bununla ilgili bir çok yazı bulunmaktadır ve de hepsi Q’nun yalan haber yaptığını iddia etmektedir. Hollywood ünlülerinin çoğunun, ister aktör ister yönetmen olsun,uluslar arası çocuk ticaretinin bir parçası olduğunu ve bir takım şeytani mezheplerin üyeleri olduklarını belgelerle ifşa etmiştir. Her ne kadar Wiki bütün bu bilgileri yalanlasa da, uyanık zihniyetler ve aydın ruhlar tüm bu yalanlama girişimlerinin aslını öğrendi artık.

Görgüsüzlüğün ve alt kültürün sükse yaptığı günümüzde, çakma Kardashian’lar, polemik ünlüleri ve sözüm ona “sanatçılar” , gerçek kültürümüzü, gerçek sanatı ve sanatçılarımızı, gerçek sosyeteyi, (yani soylu kişileri unutturdu). Sosyal medya sayesinde herkes araştırmacı yazar, herkes gazeteci, herkes analizci vs. Bundan seneler önce herkes şifacı ve şamandı. Şimdilerde ise eskiden alaycı bir şekilde komplo teorisyeni olarak atfedilen kişilerle doldu etraf. Neyse ki bu konuda alçakgönüllülük yapamayacağım, çünkü bizde babadan kıza geçiyor bu işler. 🙂

Neyse şaka bir yana, gelelim şu Q’nun hikmetine.

Başta yazdığım Hashtagler altında bir çok akıl almaz ve rahatsız edici konu bulabilirsiniz. Tüm dünyada bir hareket haline gelen bu Q harfi sembolleştirilmiş vaziyette. Bir de sloganları var. O da Alexandre Dumas’nın efsanevi baş yapıtı, Üç silahşörlerin, Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için sloganına benzeyen “Where we go one, we go all” (tek gittiğimiz her yere beraber gideceğiz)

Bunaltıcı Dark Web yazılarından tutun bir çok su üstüne çıkmamış, gerçekliği tartışılır konuya rastlayabilirsiniz bu iletilerin altında. Özellikle çocuk pornografisi son zamanlarda yine çok feci bir şekilde revaçta. Gerçekten aşırı sert grafikler ve bilgiler mevcut bu platformda. İnsanlığınızı defalarca sorgulayabilirsiniz..

Hollywood yolsuzlukları ve pedofili ile ilgili bu konuyu ayrıntılı bir şekilde daha önce yazmıştım. İlgilenenler yazımı bu siteden veya FB sayfamdan okuyabilirler.

Ayrıca bundan sonraki Adrenochrome ve canlı sex oyuncaklarıyla ilgili yazımı da bu hashtagler altında bulabilirsiniz.

Araştırma ve yazı bana aittir

Emine Altındal

Where We Go One –
We go All

#Q Fenomeni” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s